środa, 25 sierpnia 2010

Lwóweckie piwo w konkursie

Trwa plebiscyt kulinarny Gazety Wyborczej na najlepszy produkt regionalny na Dolnym Śląsku. W plebiscycie znalazło się miedzy innymi piwo z lwóweckiego browaru. Na podstawie wyników konkursu będzie wydany specjalny przewodnik kulinarny Dolnego Śląska.

Konkurs zorganizowany przez GW wystartował 20 sierpnia. Do plebiscytu trafiło piwo z lwóweckiego browaru, które decyzją ministra wpisane zostało na listę produktów regionalnych. Piwo z lokalnego browaru było już trzykrotnie nagradzane, jako Piwo Roku.

Głosować można tylko dowysyłając darmowy email lub płatny SMS ze swoim wyborem. Spośród uczestników konkursu wylosowane zostaną cenne nagrody.

Jak głosować?
Najprościej jest wysłać email na adres: wroclawje@wroclaw.agora.pl  . W tytule wiadomości można wpisać: REGIONALNY PLEBISCYT KULINARNY. Treść powinna zawierać nasze dane i wybór np.:

Oddaję swój głos na PRODUKT: Piwo z Lwówka Śląskiego
 
Jan Kowalski ul. Warszawska 1/1 00-000 Wrocław
tel. 111-11-11-11 email:jan.kowalski@jankowalski.pl
 
WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZETWARZANIE MOICH DANYCH OSOBOWYCH

Można też wysłać SMSa o następującej treści: PRODUKT.WR.02 JAN KOWALSKI pod numer telefonu 71007 (koszt 1 SMS-a to 1 zł netto plus VAT - 1,22 z VAT-em)

Plebiscyt trwa tylko do 27 sierpnia, a wyniki zostaną opublikowane 30 sierpnia w wydaniu Gazety Wyborczej. Jedna osoba może oddać tylko jeden głos!  Zachęcamy do głosowania na nasze regionalne piwo.

wtorek, 24 sierpnia 2010

Dzień otwarty w Plejadzie

Centrum kształcenia Plejada z Jeleniej Góry zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 27 sierpnia 2010r. w godzinach od 10.00 do 13.00.

W tym dniu zaprezentowane zostanie nowe oblicze Szkoły. Wszystkim odwiedzającym przedstawiona zostanie oferta edukacyjno-szkoleniowa, a także baza dydaktyczno-materialna CK Plejady.
W zorganizowanej loterii fantowej każdy z gości będzie miał możliwość wylosowania interesujących i wartościowych bonusów.

Centrum Kształcenia Plejada Szkoła Policealna w Jeleniej Górze istnieje od 2008 roku. Jest jedyną szkołą w byłym województwie jeleniogórskim, która posiada własny budynek i własną bazę dydaktyczną. Do dyspozycji słuchaczy posiada pięć wielostanowiskowych pracowni takich jak:

  • pracownia masażu,

  • pracownia kosmetyki,

  • pracownia fryzjerska,

  • pracownia zabiegów higienicznych,

  • pracownia informatyczna przystosowana także do szkoleń z zakresu Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt do nauki zawodu. Szkoła posiada także przestronne i jasne sale wykładowe oraz zaplecze socjalne spełniające oczekiwania słuchaczy w zakresie komfortu nie tylko nauczania.

 

Jakkolwiek Centrum Kształcenia Plejada jest szkołą niepubliczną to posiada wszystkie wymagane państwowe uprawnienia i kształci słuchaczy m.in. w takich zawodach jak:

  • Opiekun medyczny,

  • Technik masażysta,

  • Technik usług kosmetycznych,

  • Technik usług fryzjerskich,

  • Technik bezpieczeństwa i higieny pracy,

  • Technik administracji oraz na wielu innych, równie interesujących i poszukiwanych kierunkach.

Szczegółowe informacje o Centrum Kształcenia Plejada znajdą Państwo na stronie internetowej  www.plejada.edu.pl.

 

 

wtorek, 17 sierpnia 2010

Są jeszcze wolne miejsca

W Polsce brakuje inżynierów i pracowników z wykształceniem technicznym. To nie jest już dla nikogo dużym zaskoczeniem. Jednak zadziwiająca może być obecna skala tego zjawiska. Według portalu praca.pl znalezienie inżyniera w Polsce graniczy z cudem. Według ostrożnych szacunków na jednego specjalistę w naszym kraju czeka co najmniej pięć ofert pracy. To oznacza, że już dziś brakuje nam kilkunastu tysięcy inżynierów elektryków, elektrotechników, elektroników, informatyków czy inżynierów mechaników. - Popyt na inżynierów się utrzymuje, a nawet rośnie - ocenia Małgorzata Orłowska z firmy Bank Danych o Inżynierach. - W ślad za dużymi inwestycjami z ostatnich lat i miesięcy przychodzą mniejsze firmy podwykonawcze i kooperujące. One również poszukują kadry inżynierskiej. Do nas zgłaszają się zarówno nowi klienci, jak i tacy, z którymi już współpracowaliśmy - ci powiększają swój biznes od strony wolumenu lub asortymentu i również potrzebują kadr
(za portalem http://www.wnp.pl).

Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze zaprasza do studiowania wszystkich tych, których interesuje technika, i którzy lubią prawdziwe życiowe wyzwania. Gwarantuje możliwość zdobycia gruntownej wiedzy a także bardzo dobre przygotowanie do dalszej nauki oraz dalszego, dojrzałego życia zawodowego.

Wydział Techniczny KK posiada uprawnienia do prowadzenia stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych) studiów inżynierskich, na czterech akredytowanych kierunkach:

 

  • Elektronika i telekomunikacja

  • Edukacja techniczno-informatyczna

  • Inżynieria bezpieczeństwa

  • Zarządzanie i inżynieria produkcji

 

Panie studiujące na Wydziale Technicznym, choć są w mniejszości, stanowią jego dumę i wywierają wielki wpływ na całe środowisko akademickie. Choć w przeszłości kobiety rzadko wybierały studia techniczne - czasy się zmieniły! Dziś Kobieta Inżynier, to Kobieta Sukcesu!

 

Drogie Panie – studia na Wydziale Technicznym to Twoja dobra przyszłość !

 

Istniejący od ponad dzisięciu lat Wydział Techniczny jako jednostka uczelni państwowej na studiach stacjonarnych kształci za darmo. Dodatkowo warto wiedzieć, że:

  • Absolwent każdego kierunku Wydziału Technicznego uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera i odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne dostosowane do wymagań rynku pracy.

  • Przy obowiązującym już od kilku lat systemie punktów kredytowych ECTS (European Credit Transfer System) istnieje możliwość realizowania części planów studiów i programów nauczania na innych polskich i europejskich uczelniach w ramach programów edukacyjnych, np. Erasmus, a każdy z absolwentów może kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

  • Po ukończeniu kierunku Inżynieria bezpieczeństwa absolwent automatycznie posiada tytuł starszego inspektora bhp.

Wydział Techniczny oferuje także:

  • Wysoką jakość kształcenia i bardzo dobrze wyposażone, własne laboratoria (potwierdzone pozytywną oceną Państwowej Komisji Akredytacyjnej).

  • Profesjonalną, wykwalifikowaną i dostępną kadrę dydaktyczno-naukową.

  • Zajęcia wyłącznie w Jeleniej Górze, a dla studentów studiów stacjonarnych zajęcia trwające tylko do godziny 16-tej, tak, by każdy ze studentów mógł poświecić resztę dnia nauce, swoim pasjom lub pracy zarobkowej.

  • Oprogramowanie Microsoft w ramach programu MSDN AA – student Wydziału otrzymuje za darmo.

  • Edukacyjne oprogramowanie AutoCad – każdy student Wydziału otrzymuje za darmo.

  • Bezprzewodowy Internet – każdy student Wydziału korzysta z niego za darmo.

 

Każdy studujący na Wydziale Technicznym student może:

  • W trakcie studiów zdobyć Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence) – międzynarodowy, bezterminowy dokument honorowany przez pracodawców w 180 krajach świata. Egzaminy przeprowadzają autoryzowani egzaminatorzy ECDL – pracownicy Wydziału Technicznego.

  • Uczestniczyć w zajęciach kół naukowych i zainteresowań.

  • Wychodzić z inicjatywami i działać w wydziałowym i uczelnianym samorządzie.

  • Zamieszkać w uczelnianym akademiku na terenie campusu i korzystać z bogatego systemu stypendialnego.

Ponadto, starania o eliminację barier architektonicznych (winda w budynku WT, Bibliotece i akademiku) pozwalają osobom niepełnosprawnym ruchowo w pełni uczestniczyć w każdej formie dydaktycznych zajęć programowych i pozaprogramowych. Dodatkowo, w zależności od typu i stopnia niepełnosprawności możliwe jest korzystanie z pomocy materialnej oraz różnych udogodnień dotyczących samego toku studiów, które pomagają studentom zdecydowanie zwiększyć komfort studiowania.

 

Nie przegap szansy !!!

Rekrutacja na rok akademicki 2010/2011

trwa TYLKO do 23 września 2010r.

 

Tworzymy inżynierską elitę – doł@cz do nas !!!

Społeczność akademicka Wydziału Technicznego KK

http://wt.kk.jgora.pl , dziekanatWT@kk.jgora.pl, WT@kk.jgora.pl

tel. 75 64 53 335 do 337

ul. Lwówecka 18, 58-503 Jelenia Góra

niedziela, 8 sierpnia 2010

Sytuacja w Gryfowie stabilizuje się

 

W sobotę 7 sierpnia o godzinie 20:00 fala powodziowa na Kwisie osiągnęła 364 cm, przekraczając o ponad metr stan alarmowy. Od tamtego czasu woda zaczęła opadać, dziś Kwisa w Gryfowie wróciła do swojego koryta odsłaniając wyrządzone zniszczenia. W akcji ratunkowej brały udział wszystkie zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy. W zwalczaniu skutków powodzi pomagali strażacy z Proszówki, Wolbromowa, Rząsin, Krzewia Wielkiego, Ubocza i Gryfowa Śląskiego. Najważniejszym punktem działań było utworzenie zapory na ulicy Rzecznej. W akcji tej brali udział strażacy, jak i wolontariusze – mieszkańcy ulicy Rzecznej i przechodnie. Dzięki wspólnej pracy wał został zbudowany w około półtorej godziny, dodatkowo wycięto barierki na moście, przez który zaczęła się przedzierać woda. Następnie zajęto się „obroną” ulicy Wojska Polskiego i Młyńskiej. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i ulic. Działania ratownicze miały również miejsce we wszystkich sołectwach.

Jutro odbędzie się szacowanie popowodziowych strat. Już teraz wiadomo, że żywioł uszkodził tymczasowy most na Kwisie, na szczęście konstrukcja jedynie przechyliła się, zostając na swoim miejscu. Ponadto woda załała wiele nadrzecznych piwnic oraz studni.

 

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi popowodziowymi informacjami.

Fotografie

 

Ważne informacje w pigułce

  • Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że jutro od godziny 8:00 do 10:00 odbędzie się zbiórka wody pitnej i środków czystości dla Bogatyni. Dary prosimy dostarczać do Zakładu Budżetowego (ul. Kolejowa 42).

  • Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego mieści się na parterze ratusza, prosimy dzwonić pod numer: 75 78 11 417.

  • Tymczasowa przeprawa przez Kwisę po powodzi jest zamknięta i nie zostanie już otwarta. Wykonawca remontu mostu na drodze nr 360 deklaruje, że w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych most na ulicy Sanatoryjnej zostanie otwarty w przeciągu tygodnia. Do tego czasu dla mieszkańców Wieży, Złotego Potoku i Leśnej zalecany jest objazd przez Mirsk.

  • Most nad Olzą, przez który prowadzi droga do Proszówki jest już przejezdny

 

Fotografie

sobota, 7 sierpnia 2010

Wielka woda w Gryfowie

Obfite poranne opady, które sparaliżowały cały rejon, wyrządziły szkody również w Gryfowie Śląskim. Stan rzeki Kwisy podnosił się z minuty, na minutę, aby około godziny 13:00 zalać tymczasową przeprawę przez rzekę. Most, który postawiło wojsko obecnie jest przechylony i praktycznie zatopiony, dodatkowo zatrzymały się na nim ogromne pnie drzew. Istnieje ryzyko całkowitego osunięcia się konstrukcji. Nieprzejezdny jest również most, pod którym rzeka Olza wpływa do Kwisy. W związku z zaistniałą sytuacją całkowicie nieprzejezdna jest droga nr 360. Wszystkim udającym się w kierunku Leśnej, Świeradowa, Mirska zalecamy omijanie wsi Wieża w trakcie podróży. Jak donosi portal lwowekslaski.net woda utrudnia również ruch z Gryfowa w kierunku Lwówka Śląskiego.

Na pomoc mieszkańcom zagrożonych terenów ruszyli strażacy, pracownicy zakładu budżetowego, urzędu gminy i miasta oraz ludzie, którzy po prostu chcieli pomóc. Dzięki pomocy gryfowian workami z piaskiem zabezpieczono budynki przy ulicy rzecznej i most przez Oldzę. Sytuacja cały czas jest niestabilna, opady deszczu są mniej intensywne, jednak stan pogody zmienia się z minuty na minutę. Aktualnie zalanych jest kilka domów w Wieży, woda wkrótce może się przedrzeć przez wały na ulicę Wojska Polskiego.

Fotografie