wtorek, 17 sierpnia 2010

Są jeszcze wolne miejsca

W Polsce brakuje inżynierów i pracowników z wykształceniem technicznym. To nie jest już dla nikogo dużym zaskoczeniem. Jednak zadziwiająca może być obecna skala tego zjawiska. Według portalu praca.pl znalezienie inżyniera w Polsce graniczy z cudem. Według ostrożnych szacunków na jednego specjalistę w naszym kraju czeka co najmniej pięć ofert pracy. To oznacza, że już dziś brakuje nam kilkunastu tysięcy inżynierów elektryków, elektrotechników, elektroników, informatyków czy inżynierów mechaników. - Popyt na inżynierów się utrzymuje, a nawet rośnie - ocenia Małgorzata Orłowska z firmy Bank Danych o Inżynierach. - W ślad za dużymi inwestycjami z ostatnich lat i miesięcy przychodzą mniejsze firmy podwykonawcze i kooperujące. One również poszukują kadry inżynierskiej. Do nas zgłaszają się zarówno nowi klienci, jak i tacy, z którymi już współpracowaliśmy - ci powiększają swój biznes od strony wolumenu lub asortymentu i również potrzebują kadr
(za portalem http://www.wnp.pl).

Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze zaprasza do studiowania wszystkich tych, których interesuje technika, i którzy lubią prawdziwe życiowe wyzwania. Gwarantuje możliwość zdobycia gruntownej wiedzy a także bardzo dobre przygotowanie do dalszej nauki oraz dalszego, dojrzałego życia zawodowego.

Wydział Techniczny KK posiada uprawnienia do prowadzenia stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych) studiów inżynierskich, na czterech akredytowanych kierunkach:

 

  • Elektronika i telekomunikacja

  • Edukacja techniczno-informatyczna

  • Inżynieria bezpieczeństwa

  • Zarządzanie i inżynieria produkcji

 

Panie studiujące na Wydziale Technicznym, choć są w mniejszości, stanowią jego dumę i wywierają wielki wpływ na całe środowisko akademickie. Choć w przeszłości kobiety rzadko wybierały studia techniczne - czasy się zmieniły! Dziś Kobieta Inżynier, to Kobieta Sukcesu!

 

Drogie Panie – studia na Wydziale Technicznym to Twoja dobra przyszłość !

 

Istniejący od ponad dzisięciu lat Wydział Techniczny jako jednostka uczelni państwowej na studiach stacjonarnych kształci za darmo. Dodatkowo warto wiedzieć, że:

  • Absolwent każdego kierunku Wydziału Technicznego uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera i odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne dostosowane do wymagań rynku pracy.

  • Przy obowiązującym już od kilku lat systemie punktów kredytowych ECTS (European Credit Transfer System) istnieje możliwość realizowania części planów studiów i programów nauczania na innych polskich i europejskich uczelniach w ramach programów edukacyjnych, np. Erasmus, a każdy z absolwentów może kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia.

  • Po ukończeniu kierunku Inżynieria bezpieczeństwa absolwent automatycznie posiada tytuł starszego inspektora bhp.

Wydział Techniczny oferuje także:

  • Wysoką jakość kształcenia i bardzo dobrze wyposażone, własne laboratoria (potwierdzone pozytywną oceną Państwowej Komisji Akredytacyjnej).

  • Profesjonalną, wykwalifikowaną i dostępną kadrę dydaktyczno-naukową.

  • Zajęcia wyłącznie w Jeleniej Górze, a dla studentów studiów stacjonarnych zajęcia trwające tylko do godziny 16-tej, tak, by każdy ze studentów mógł poświecić resztę dnia nauce, swoim pasjom lub pracy zarobkowej.

  • Oprogramowanie Microsoft w ramach programu MSDN AA – student Wydziału otrzymuje za darmo.

  • Edukacyjne oprogramowanie AutoCad – każdy student Wydziału otrzymuje za darmo.

  • Bezprzewodowy Internet – każdy student Wydziału korzysta z niego za darmo.

 

Każdy studujący na Wydziale Technicznym student może:

  • W trakcie studiów zdobyć Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence) – międzynarodowy, bezterminowy dokument honorowany przez pracodawców w 180 krajach świata. Egzaminy przeprowadzają autoryzowani egzaminatorzy ECDL – pracownicy Wydziału Technicznego.

  • Uczestniczyć w zajęciach kół naukowych i zainteresowań.

  • Wychodzić z inicjatywami i działać w wydziałowym i uczelnianym samorządzie.

  • Zamieszkać w uczelnianym akademiku na terenie campusu i korzystać z bogatego systemu stypendialnego.

Ponadto, starania o eliminację barier architektonicznych (winda w budynku WT, Bibliotece i akademiku) pozwalają osobom niepełnosprawnym ruchowo w pełni uczestniczyć w każdej formie dydaktycznych zajęć programowych i pozaprogramowych. Dodatkowo, w zależności od typu i stopnia niepełnosprawności możliwe jest korzystanie z pomocy materialnej oraz różnych udogodnień dotyczących samego toku studiów, które pomagają studentom zdecydowanie zwiększyć komfort studiowania.

 

Nie przegap szansy !!!

Rekrutacja na rok akademicki 2010/2011

trwa TYLKO do 23 września 2010r.

 

Tworzymy inżynierską elitę – doł@cz do nas !!!

Społeczność akademicka Wydziału Technicznego KK

http://wt.kk.jgora.pl , dziekanatWT@kk.jgora.pl, WT@kk.jgora.pl

tel. 75 64 53 335 do 337

ul. Lwówecka 18, 58-503 Jelenia Góra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz